Veelzijdige, gebluste kalk voor elke veehouder!
In het assortiment van BTN de Haas vindt u diverse kalksoorten voor uiteenlopende doeleinden, waaronder gebluste kalk. Dit wordt ook wel ontsmettingskalk genoemd.
Gebluste kalk heeft een pH-waarde van >12. Dankzij deze eigenschap is het een kalksoort die u zeer breed kunt inzetten. Zo is het o.a. voor (pluim)veehouders zeer geschikt om te mengen met het strooisel in de stal en ligboxen. Het heeft een ontsmettende eigenschap en zorgt tevens voor droog strooisel. Het is ideaal om dagelijks te gebruiken en eenvoudig te strooien met behulp van een speciale strooimachine. Het is een natuurlijk product (opneembare calcium) en zal tevens de mest verrijken.
Andere doeleinden voor gebluste kalk:
Inzetten in voetbaden, tegen mortellaro of voetrot.
Aanmengen met water, zodat kalkmelk ontstaat en dit aanbrengen op o.a. muren met een gieter voor een ontsmettende werking.
Bekalking van de bodem met een lage pH-waarde.
Gebruiksaanwijzing:
Stallen: voor droog strooisel, gebruik 500 gram ongebluste kalk/m². Aanbrengen na reiniging van de kale grond, eenvoudig te gebruiken in combinatie met een strooier.
Weide: voor onderhoudsbekalking: 300 tot 500 kilogram/ha, voor richtbekalking: 1000 tot 2000 kilogram/ha.
Stallen: als kalkmelk, vul een schoon 200 liter vat met 100 liter water en 60 kilogram gebluste kalk. Meng dit vervolgens met hoge druk i.c.m. een vuilfrees tot een egaal geheel (zorg dat de lans en vuilfrees onder het waterpeil zijn en draag beschermende kleding). Na het aanmengen eenvoudig over de muren gieten met behulp van een gieter.
Samenstelling: 100% calciumdihydroxide. Geen residuen of ongewenste elementen ultrafijne pH >12 deeltjesgrootte.
Regelgeving: gebluste ongebluste kalk mag in de biologische landbouw worden gebruikt in overeenstemming met bijlage VII (reinigings- en ontsmettingsproducten) van Verordening (EG) nr. 834/2007 van de Raad inzake de biologische productie en de etikettering van biologische producten met betrekking tot de biologische productie, de etikettering en de controles.
Specificaties:
- Geschikt voor: ontsmetten en verlagen bacteriedruk en verhogen pH-waarde bodem
- Te gebruiken in: pluimveestallen en veestallen
- Ook te gebruiken voor: weide en voetbaden
- Samenstelling: calciumdihydroxide
- Inhoud: 850 kg